Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku 2024

„Takie prościutkie przemyślenie Na Święta w głowę mi się wwierca Że każde Boże Narodzenie To jest pytanie o stan serca Gdy złączy nas stajenka cicha Czujemy jedną chwilę małą Że nasze serce jeszcze dycha Że nie ze wszystkim nam stwardniało Że został mały punkt, szczelina Gdzie się choć jedna iskra złoci Od której nagle się zaczyna Płomyk nadziei i dobroci Spójrz, znowu mamy po lat siedem W kolebce Panna Syna pieści W krąg jest inteligencka bieda Ale stół biały wszystkich zmieści Jest przy nim nas gromadka liczna I chociaż goło, lecz wesoło I twoja matka – jaka śliczna Ściska się z tobą pod jemiołą Pamiętasz to, poczułeś dreszcze To znaczy, że nie zginiesz w tłumie Wzruszyłeś się, pożyjesz jeszcze I sercem parę spraw zrozumiesz Bo jest w tym chyba jakaś racja Że Święta w białych pól kobiercu To jest magiczna operacja Czyniona na otwartym sercu Z tym sercem zawsze stara bieda Stwardniałe, zimne, ciężko chodzi, Więc taki zabieg mu się przyda Na Święta, gdy się Chrystus rodzi Nim się kłopotów zwali tyle, Co zawsze były, są i będą Otwórz swe serce i na chwilę Spróbuj podleczyć je kolędą…” (Słowa: Wojciech Młynarski)

Błogosławionych, zdrowych i radosnych świąt Narodzenia Pana i szczęśliwego Nowego Roku wszystkim Parafianom i przybyłym Gościom życzy ksiądz proboszcz Andrzej, służba liturgiczna i współpracownicy. Szczęść Boże.

Wszystkie reakcje:74Ty i 73 innych użytkowników

Kategorie: Bez kategorii

Komentarze są wyłączone.